BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 9255012
*
nr 925 5012
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 40 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:17:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 18:55:39
1
Vinnande bud
10/11 19:24:55
1
justering av budtak
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:16
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18
*
Bordslampfot
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5012
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 40 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 18:55:39 | 1 | Vinnande bud |
10/11 19:24:55 | 1 | justering av budtak |
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:16 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18